NIE KRADNIJ !!!
Bielskie Syreny.pl
NIE KRADNIJ !!!

Tym żył świat
- Turystyczna Syrena 105BPrzedstawiony poniżej artykuł ukazał się w Motorze z 1978 roku.


"Turystyczna Syrena 105B"

Nareszcie mam samochód, w którym mogę wygodnie spędzać urlopy. Postanowiłam do celów turystycznych wykorzystać moją Syrenę Bosto. Rzecz ograniczyła się do niewielkiej inwestycji, no i oczywiście pomysłu.

Po wyjęciu tylnej kanapy, we wnętrzu obudowy ułożyłam dwuosobowy materac
(nie turystyczny, tylko taki tapczanowy) - i już komfortowe spanie gotowe. Wszystkie bagaże świetnie mieszczą się za kanapą kierowcy i pasażera. Stoliczek
i dwa składane foteliki trzymam za tylnymi drzwiami, są pod ręką, i w każdej chwili, błyskawicznie mogę rozbić biwak. Z tyłu, do drzwi przytwierdzam tropik i łączę go
z namiotem. W ten sposób powstaje wygodna werandka i schronienie przed deszczem. Wnętrze blaszanki tapicer wyłożył podsufitką, przez co nie tylko wyciszyło się wewnątrz pojazdu, ale zyskało się izolację od słońca i chłodu.

NIE KRADNIJ !!!

Tak dostosowany do wypoczynku samochód doskonale spełnia swoje zadanie.
Nie mogę się tylko przyzwyczaić do "pyrkotania" rury wydechowej, bardzo przeszkadza, szczególnie w terenie górzystym, niemożność hamowania biegami. Trudno, dwusów. Słaba jest też widoczność do tyłu, w związku z tym niełatwo manewrować w ruchu ulicznym.

NIE KRADNIJ !!!

Producent mógłby też zastanowić się nad tym, jak staranniej produkować ten samochód, który chociaż nie jest przeznaczony do turystyki, to przecież może być do tych celów wykorzystany.


Tekst i fotografie
Antonina Garnuszewska

Copyright 2010-2012 - Rajsky
Wszystkie artykuły i fotografie są własnością strony www.bielskiesyreny.pl
Kopiowanie i rozpowszechnianie jest zabronione.