NIE KRADNIJ !!!
Bielskie Syreny.pl
NIE KRADNIJ !!!

od WSMu do FSMu
- Szkolny montaż PF 126.Przedstawiony poniżej artykuł ukazał się w Motorze z 1973 roku.

"Rozpoczyna się szkolny montaż Polskiego Fiata 126p."

W Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej rozpoczyna się montaż szkoleniowej taśmy produkcyjnej naszego małolitrażowego naszego Polskiego Fiata 126p. 150 pracowników fabryki, jak również przedsiębiorstw montażowych, przygotowuje kompleks warunków, od których zalezeć będzie powodzenie uruchomienia szkolnego montażu PF 126p. W hali produkcyjnej o powierzchni blisko 1 hektara prowadzone są prace związane z uruchomieniem taśmy montażowej samochodu. Trwa też montaż zgrzewarek oraz spawarek służących do łączenia poszczególnych elementów. Szykuje się stanowiska, na których sprawdzane będzie ustawienie kół oraz świateł samochodów. Na urządzeniach rolkowych sprawdzana będzie prawidłowość szkolnego montażu małych Fiatów, sprawność układu hamulcowego itp.

Przewiduje się też czasowe wstrzymanie linii montażu samochodu Syrena 105, aby możliwe było podłączenie do taśmy produkcyjnej tego samochodu bocznej arterii, na której będą poddawane niektórym kolejnym procesom technologicznym samochody Polski Fiat 126p wspólnie z Syrenami.

NIE KRADNIJ !!!
Linia montażowa samochodów Syrena w Fabryce Samochodów Małolitrażowych
w Bielsku-Białej. Do tej linii będzie podłączony szkolny montaż Polskiego Fiata 126p.
fot. CAF - Jakubowski

Jak dotychczas prace przy uruchomieniu szkolnego montażu PF 126p przebiegają zgodnie z przyjętymi harmonogramami i wydaje się, że uruchomienie linii montażu, na której będą się szkolili przyszli monterzy kombinatu w Tychach odbędzie się w zaplanowanym uprzednio terminie.


Stanisław Szelichowski

Copyright 2010-2012 - Rajsky
Wszystkie artykuły i fotografie są własnością strony www.bielskiesyreny.pl
Kopiowanie i rozpowszechnianie jest zabronione.