NIE KRADNIJ !!!
Bielskie Syreny.pl
NIE KRADNIJ !!!

Muzeum Rozwoju Techniki okresu PRL.


Z wielką przyjemnością pragnę zakomunikować, że w końcu (po kilku latach poszukiwania odpowiedniej lokalizacji) została zakupiona działka, na której w przyszłości powstanie prywatne "Muzeum Rozwoju Techniki okresu PRL" . Miejsce to, oddalone kilka kilometrów od Bielska-Białej usytuowane jest przy jednej z ważniejszych dróg komunikacyjnych naszego regionu. Każdy zainteresowany będzie więc mógł w łatwy sposób do nas dojechać :).

W naszym "Muzeum", oprócz zgromadzonych przeze mnie samochodów i motocykli, oraz przedmiotów codziennego użytku, będzie dostępnych blisko 200 nigdy nie publikowanych fotografii, dotyczących bielskich WSM oraz FSM, a także OBR "Bosmal". Na ich podsta- wie dowiecie się jak wyglądało projektowanie, wykonanie prototypów oraz prezentacja Syreny "BOSTO" władzy partyjnej. Do tego czasu zdjęcia te są pilnie strzeżone i dostępne tylko dla wąskiego grona odbiorców (małe próbki w artykułach o WSM).

Oglądanie odrestaurowanych samochodów z epoki urozmaicą także modele kartonowe, które będą uzupełnieniem braków mojej pełnowymiarowej kolekcji. Modele będą wyko- nane w skali 1:25 z największą pieczołowitością oraz dbałością o szczegóły. W planach jest m. in. Autobus Jelcz 043 "Ogórek" w wersji PKS i MZK, traktor Ursus C45, ciężarówki Star 20-25 w wielu wersjach użytkowych, których w naturalnej skali nie był bym w stanie zgromadzić, a co dopiero odrestaurować.

Jak widać plany są ambitne, ale "nie od razu Rzym zbudowano", więc wierzę w to, że ciężką pracą uda się spełnić nasze marzenia. Wiem że nie za rok lub dwa to muzeum powstanie, ale choćby miało powstać za 10 lat, to wiem, że warto walczyć z przeciwno- ściami losu po to, aby ocalić od zapomnienia kawałek naszej motoryzacyjnej historii dla następnych pokoleń :):).

Krzysztof Rajski

NIE KRADNIJ !!!
NIE KRADNIJ !!!
NIE KRADNIJ !!!

foto Krzysztof RajskiCopyright 2010-2012 - Rajsky
Wszystkie artykuły i fotografie są własnością strony www.bielskiesyreny.pl
Kopiowanie i rozpowszechnianie jest zabronione.